19th Ave New York, NY 95822, USA

Kodėl lankytojai palieka Jūsų interneto svetainę?

Taigi Jūsų arba Jūsų įmonės interneto svetainė yra itin šauni, joje galima rasti tobulas produktų/paslaugų nuotraukas, išsamius ir įdomius jų aprašymus, o skaitmeninio marketingo specialistai užtikrina, kad į svetainę būtų nuolat generuojamas lankytojų srautas?

Viskas skamba puikiai, tačiau kodėl iš to generuojamo srauto gaunama tiek mažai užklausų ir potencialių klientų kontaktų?

Su šia problema itin dažnai susiduria ir pas mus ateinantys klientai. Kadangi interneto svetainės lankytojus paversti klientais yra itin sudėtinga, patariame pasitikrinti, galbūt jūsų svetainėje yra viena iš šių klaidų.

1. Pasenęs interneto svetainės dizainas

pasenes interneto svetainės dizainas

Deja, bet šiuo atveju dauguma interneto vartotojų nuomonę apie knygą susidaro būtent iš jos viršelio. Norėdami, kad Jūsų interneto svetainės lankytojai jaustųsi gerai naršydami joje, užtikrinkite, kad svetainėje vyrauja estetiškos, suderintos ir modernios spalvos, vartotojo sąsaja yra patogi ir nuosekli, nėra naudojami pasenę įskiepiai, o bendras vaizdas nesudaro įspūdžio, kad svetainė yra kurta praeitame tūkstantmetyje.

Gauti nemokamą konsultaciją apie interneto svetainių dizainą

2. Lėtas svetainės krovimo laikas

letas interneto svetaines krovimo laikas

Remiantis KISSmetrics tyrėjų gautais duomenimis galima konstatuoti faktą, jog interneto svetainės krovimo laikas be abejonės turi įtakos jos efektyvumui ir gautų potencialių klientų kontaktų skaičiui. Štai keli skaičiai iš tyrimo:

  • 47 proc. lankytojų tikisi, kad interneto svetainės krovimo trukmė bus dvi sekundės arba mažiau
  • 40 proc. naršytojų svetainę palieka jeigu ji nėra užkraunama per tris sekundes
  • Kiekviena ilgiau pralaukta sekundė (negu dvi sekundės) sumažina lankytojų pasitenkinimą apie 16 proc.

Jeigu susiduriate su svetainės našumo problemomis siūlome paskaityti mūsų tinklaraščio įrašą apie svetainės sulėtėjimo priežastis.

3. Svetainė nėra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams

nepritaikyta interneto svetaine

Svetainės pritaikomumas įvairių pločių ekranams jau tapo nenuginčijamu ir vienu iš pagrindinių kiekvienos kuriamos interneto svetainės elementu. Lankytojai, negalėdami naršyti Jūsų interneto svetainėje savo mobiliais įrenginiais per kelias sekundes gali nuspręsti pasirinkti konkurento produktą, o net 30 proc. lankytojų nutraukia savo pirkimo transakcija jeigu ji nėra visiškai pritaikyta mobiliesiems įrenginiams.

4. Interneto svetainės tekstą sunku skaityti

sunkiai skaitomas interneto svetaines tekstas

Jeigu nors kiek domitės interneto svetainių kūrimu, tikriausiai žinote, kad svetainės dizainas nėra susijęs tik su spalvomis, paveiksliukais ir kitais grafiniais elementais. Jūsų svetainės konversijas ir dizaino patrauklumą lemia ir tai kokį šriftą naudosite. Nuo šrifto priklauso, kaip lengvai vartotojai gali perskaityti Jūsų siunčiamą žinutę, įsisąmoninti pateikiamą turinį.

Visas tekstas turi būti skaidomas į panašaus ilgio pastraipas, privalo būti naudojamas išsiskiriantis pavadinimas, antraštės. Rekomenduojama naudoti didesnius šriftus, kurie suteikia geresnę patirtį vartotojams: 22 px dydžio (arba didesnį) šriftą naudoti antraštėms ir 16 px (arba didesnį) skaitomam tekstui.

5. Neaiški svetainės navigacija

bloga interneto svetaines navigacija

Ar Jums yra taip buvę, kad ateinate į svetainę ieškodami specifinės informacijos, tačiau praleidžiate ištisas minutes bandydami išsiaiškinti kur ją būtų galima rasti, o navigacija atrodo lyg labirintas?

Neaiški interneto svetainės navigacija yra kenksminga ne tik vartotojams, tačiau ir SEO. Kitą kartą galvodami kokia navigacija turėtų būti Jūsų svetainėje naudokitės auksine taisykle: įsivaizduokite, kad esate savo paties klientas, kuris į svetainę užėjo pirmą kartą. Ar tokiu atveju navigacija tikrai aiški, o visa informacija yra lengvai prieinama?

Stenkitės išvengti šių penkių pagrindinių klaidų ir pastebėsite, kaip svetainės lankytojai taps Jūsų klientais. Jeigu galvojate, kaip galite dar patobulinti savo internetinę svetainę skaitykite mūsų įrašą „50 būdų sukurti šaunią interneto svetainę“.

Kitos naujienos