19th Ave New York, NY 95822, USA

Internetinės svetainės sulėtėjimo priežastys

„Neskubėk ir būsi pirmas?“ Galbūt, šis posakis ir yra reikšmingas, kai kuriose gyvenimo situacijose, bet tikrai ne tada, kai kalbama apie internetinės svetainės krovimo laiką. Visi Jūsų konkurentai skaitmeninėje erdvėje yra neįtikėtinai arti, tad užtikrinkite, kad lankytojams nesulaukus, kol užsikraus Jūsų internetinė svetainė, teks rinktis konkurentų siūlomą produktą ar paslaugą. Na, o jeigu jaučiate, kad jūsų internetinė svetainė sulėtėjo, atkreipkite dėmesį į pagrindines internetinės svetainės sulėtėjimo priežastis:

Internetinės svetainės sulėtėjimo priežastys1. Neoptimizuoti paveikslėliai

Originalaus dydžio paveiksliukai dažniausiai tampa pagrindine internetinės svetainės sulėtėjimo priežastimi. Norint taisyklingai optimizuoti paveikslėlius reikėtų atsižvelgti į tinkamų paveikslėlio proporcijų parinkimą. Paveikslėlio dydį galima nustatyti paprasčiausiame HTML kodo <img> fragmente. Tiesa, paveikslėlio dydžio santykį reikėtų parinkti proporcingai, kad paveikslėlis neatrodytų per daug suspaustas arba ištemptas bei gadintų bendrą internetinės svetainės įvaizdį. Kitas būdas optimizuoti paveikslėlius – paveikslėlio formato pakeitimas.

Galiausiai, internetinės svetainės krovimo laiką galite pagreitinti sumažindami paveikslėlio kokybę. Dažniausiai yra renkamasi kokybę sumažinti iki 80-90 procentų, nes tokie pokyčiai nėra matomi plika akimi, o paveikslėlio užimama vieta gali pasikeisti kardinaliai.

2. Netvarkingas kodas

Dažnai programuotojai, norėdami, kad jų kodas būtų lengvai skaitomas bei redaguojamas, programoje palieka daug tarpų bei tuščių eilučių. Visi šie tarpai ir eilutės užimą papildomą vietą, o tai kenkia svetainės krovimo trukmei. Kiekvienas programuotojas turėtų patikrinti ar tikrai visos tos tuščios eilutės ir tarpai reikalingi. Galbūt, kodas būtų lengvai skaitomas ir atsisakius keleto iš jų?

Gauti nemokamą konsultaciją dėl efektyvios interneto svetainės kūrimo

3. Išorinių elementų naudojimas

Kita, dažnai pasitaikanti internetinės svetainės sulėtėjimo priežastis – kitose svetainėse publikuojamų elementų naudojimas. Nors naršydami internete ir radote itin įdomų vaizdo įrašą ar skaidrių demonstraciją, kurie yra susiję su Jūsų verslu, pagalvokite ar juos tikrai apsimoka pridėti į savo internetinę svetainę. Jeigu Jūsų internetinėje svetainėje bus naudojamas kitame serveryje publikuojamos svetainės elementas, jūsų svetainės užkrovimo laikas priklausys nuo svetainės, iš kurios nukopijavote elementą, krovimo laiko. Ar tikrai norite priklausyti nuo kitų?

TL;DR

Kaip pagreitinti internetinės svetainės krovimo trukmę:

  1. Pakeiskite paveikslėlių proporcijas;
  2. Sumažinkite paveikslėlių kokybę;
  3. Pakeiskite paveikslėlių formatą;
  4. Internetinės svetainės kode nenaudokite nereikalingų tarpų ir tuščių eilučių;
  5. Nenaudokite elementų iš kitų internetinių svetainių;
  6. Elementus talpinkite tik savo serveryje.

Kitos naujienos