19th Ave New York, NY 95822, USA

50 būdų sukurti šaunią interneto svetainę

Kiekviena interneto svetainė susideda iš įvairių elementų į kuriuos, neprofesionali akis net neatkreipia dėmesio. Šį kartą, Puslapiai Verslui komanda orientuosis į interneto svetainės elementus, kurie nėra pastebimi iš pirmo žvilgsnio, tačiau yra būtini norint turėti šaunią ir efektyvią svetainę.

Kodėl ši informacija aktuali verslininkams?

Tam, kad galėtumėte atsispausdinti šį straipsnį, nueiti pas savo programuotoją ir racionaliai išdėstyti savo interneto svetainės norus bei išsakyti pastabas.

Kodėl ši informacija aktuali interneto svetainių kūrėjams?

Tam, kad visada galėtumėte pasitikrinti ar svetainėje yra panaudoti visi būtiniausi elementai, o jau esamiems klientams pasiūlyti pridėti tam tikrus elementus už atitinkamą sumą.

Taigi, pradedam:

Prekės ženklas.

 1. Labai sunku rasti interneto svetainę, kurioje būtų naudojamas profesionalus, atitinkantis įmonės temą logotipas. Nepagailėkite laiko ir išlaidų būtent šiam prekės ženklo įvaizdžio elementui.
 2. Suderinkite spalvas. Spalvų derinimui galite pasinaudoti Adobe Color CC įrankiu, o labiausiai rekomenduojami derinimo būdai yra papildantis (angl. – complementary) bei triados (angl. – triad).
 3. Nenaudokite visiškos baltos (#ffffff), juodos (#000000) ir pilkos (#cccccc). Geriau rinkitės švelnesnius jų atspalvius. Taip bus kuriamas prekės ženklas su asmenybe, o vartotojų akys tai priims lengviau.
 4. Remkitės ne daugiau nei 2-3 spalvomis. Turėkite išskirtines spalvas savo interneto svetainės fonui bei skatinančiam veiksmą mygtukui (angl. – Call To Action).

 

Interneto svetainės tipografija.

 1. Rinkitės išskirtinį šriftą. Šrifto išsirinkimui naudokite tokias svetaines kaip Typekit, Google Fonts ar Font Pair.
 2. Naudokite ikonų rinkinius.
 3. Interneto svetainėje neturėtų būti daugiau nei 2 šriftai. Kuo daugiau šriftų – tuo daugiau netvarkos. Taip pat tai kenkia svetainės krovimo laikui.
 4. Pagrindinio teksto dydis neturėtų būti mažesnis nei 16 pt. Pasirinkę didesnį šriftą, užtikrinsite, kad tekstas bus gerai matomas įvairaus pločio ekranuose.

 

Išdėstymas.

 1. Nepamirškite vertikalaus tinklelio. Paprastai tariant, Jūsų interneto svetainė turėtų būti padalinama į 12 arba 16 vertikalių stulpelių.
 2. Išlaikykite vienodo aukščio paraštes tarp elementų. Tarpai tarp vertikaliai išdėstytų elementų turi būti sulygiuoti ir visuose puslapiuose išlikti tokio pačio aukščio.
 3. Nebijokite palikti daug laisvos vietos (angl. – whitespace). Tai suteiks dizainui estetikos bei padės išvengti netvarkos.

 

Vartotojo sąsaja.

 1. Naudokite didelius, kontrastingus skatinančius veiksmą mygtukus. Kiekvienas internetinės svetainės puslapis privalo turėti savo tikslą. Tam tikslui pasiekti yra sukuriamas skatinantis veiksmą mygtukas.
 2. Išlaikykite vientisą kontaktinių formų stilių. Visi pildomi laukeliai turėtų būti vienodi: tokios pačios kraštinės, tekstas, tarpai tarp jų.
 3. Išskirkite paspaudžiamus elementus. Pakeiskite nuorodų, formos laukelių bei kitų paspaudžiamų elementų stilius, kai ant jų yra užvedama pelytė. Tai padės lankytojui lengviau susiorientuoti.

 

Vartotojo patirtis.

 1. Išmeskite nuotraukų karuselę, kuri pasitinka Jūsų svetainės lankytojus. Tai yra vienas blogiausių būdų informacijai pateikti, be to jos integravimas mažina konversijų skaičių.
 2. Naudokite antraštes, paantraštes, sąrašus, pavadinimus tam, kad jūsų pateiktą turinį vartotojas galėtų lengvai skenuoti akimis.
 3. Visuose kontaktinių formų laukeliuose pateikite išsamų paaiškinimą (angl. – placeholder), kas turėtų būti įvesta.
 4. Užtikrinkite, kad Jūsų svetainėje nėra neveikiančių nuorodų. Tai padaryti galite naudodami Broken Link Check.

 

Turinys.

 1. Susikurkite unikalų 404 klaidos puslapį. Tai padės nuraminti klientus, kai įvyks kas nors netikėto ir jie bus nukreipti neegzistuojančia nuoroda. Puikūs 404 pavyzdžiai.
 2. Namų puslapyje lankytojai praleidžia daugiausiai laiko. Ar jame tikrai yra pateikta visa reikalingiausia informacija?
 3. Kontaktų puslapis yra svarbus ne tik žmonėms, tačiau ir Google robotams. Užtikrinkite, kad jame yra Jūsų įmonės pavadinimas, el. pašto adresas ir telefonas.
 4. Jūsų internetinėje svetainėje turėtų atsirasti nors vienas landing page‘as, kuris skatintų lankytojus atlikti tam tikrą veiksmą.

 

Apsauga.

 1. Įrašykite SSL sertifikatą, garantuojantį saugų prisijungimą prie serverio. Taip pat jis padeda aukščiau rikiuotis Google paieškų sistemos rezultatuose.
 2. Naudokite tik pačius naujausius įskiepius bei programinę įrangą.
 3. Reguliariai darykite duomenų bazės bei interneto svetainės kopijas. Jos pagelbės atsitikus nelaimei.

 

Taigi tai buvo pirmieji 25 patarimai, kurie padės sukurti šaunią ir efektyvią interneto svetainę. Dar tiek pat – jau kitą savaitę.

Kitos naujienos