19th Ave New York, NY 95822, USA

50 būdų sukurti šaunią interneto svetainę (2 dalis)

Jeigu jau esate čia, tai tikriausiai skaitėte pirmą straipsnio dalį, kurioje pristatėme šaunios interneto svetainės elementus susijusius su prekės ženklu, tipografija, svetainės elementų išdėstymu, vartotojo sąsaja ir kt. Šią savaitę Puslapiai Verslui komanda dalinasi dar 25 naujais patarimais norintiems sukurti ar turėti šaunią interneto svetainę. Šį kartą patarimai susiję su svetainės programavimu, SEO bei puslapių krovimo trukme.

interneto svetainės

Programavimas.

 1. Užtikrinkite, kad Jūsų interneto svetainė yra optimizuota įvairaus dydžio ekranams. Tinkamai optimizuotos svetainės užsikrauna greičiau, yra rikiuojamos aukščiau paieškų sistemose, o lankytojams jos yra patogesnės ir prieinamesnės.
 2. Parinkite optimaliausius paveikslėlių dydžius. Jeigu naudojate pagrindinį blog’o įrašo paveiksliuką ir norite jį rodyti kitose svetainės vietose (pavyzdžiui, šoniniame meniu) parinkite, kad būtų rodoma jo miniatūra, o ne visas paveikslėlis.
 3. Paveikslėliams pridėkite alt ir title atributus. Tai didina svetainės patogumą, prieinamumą bei gerina SEO rezultatus.
 4. Jeigu svetainę kuriate naudodamiesi WYSIWYG redaktoriais (pvz.: WordPress Visual Composer) turėtumėte atkreipti dėmesį, kad pridedant elementą HTML faile dažnai atsiranda nereikalingų <span> žymių bei elementų stilių aprašymų, kurie turėtų būti .css faile.
 5. Naudokite Sass kintamuosius, vietoj paprasto CSS. Taip norėdami pakeisti elemento dydį, spalvą ar kitą stiliaus atributą turėsite redaguoti tik vieną kodo eilutę vietoj keliolikos ar keliasdešimt.
 6. Išbandykite savo svetainės pritaikomumą visoms interneto naršyklėms. Užtikrinkite, kad svetainė tinkamai atvaizduojama Chrome, Firefox, IE ir kitose naršyklėse. Testavimui galite naudoti BrowserShots įrankį.

 

SEO.

 1. Vienam interneto svetainės puslapiui parinkite vieną raktažodį (ar raktažodžių junginį). Tada kiekvieną to puslapio elementą optimizuokite ir susiekite būtent su pasirinktu raktažodžiu.
 2. Kiekvienam puslapiui pridėkite title žymes. Title – yra puslapio pavadinimas, kuris bus rodomas paieškų sistemų rezultatuose. Šis pavadinimas neturėtų būti ilgesnis nei 55 simboliai.
 3. Kiekvienam puslapiui naudokite tik po vieną H1 antraštę.
 4. Naudokite H2, H3 ir H4 paantraštes. Jos padės kurta puslapio hierarchiją, o lankytojui bus lengviau skenuoti puslapį akimis.
 5. Gauti nemokamą asmeninę SEO konsultaciją

 6. Optimizuokite puslapį pasirinktam raktažodžiui. Panaudokite jį puslapio pavadinime, H1 antraštėje bei turinio pradžioje.
 7. Nepamirškite pridėti meta description žymės, kuri paieškų sistemoms bei jų vartotojams parodys apie ką yra Jūsų puslapis.
 8. Puslapio url adrese taip pat turėtų atsirasti raktažodis.
 9. Google, rikiuodama rezultatus, atsižvelgia ir į domeno registracijos bei gyvavimo laiką. Pavyzdžiui, jeigu domeną užregistruosite dešimčiai metų Google supras, kad interneto svetainė bus naudojama ilgai ir yra patikima.
 10. Sukurkite svetainės žemėlapį (sitemap.xml failą).
 11. Pridėkite savo svetainę Google Webmaster Tools platformoje. Taip galėsite stebėti, kurioje Google rezultatų vietoje yra Jūsų svetainė bei sužinoti jeigu svetainėje atsiranda kritinių klaidų kenkiančių rikiavimuisi aukščiau.
 12. Pridėkite robots.txt failą. Jame galite nurodyti, kurie puslapiai turėtų bei neturėtų būti indeksuojami paieškų sistemų.
 13. Puslapius tikrinte Google PageSpeed Insight įrankiu bei ištaisykite rekomenduojamas klaidas.

 

Puslapio krovimo laikas.

 1. Išlaikykite kiekvieno interneto svetainės puslapio dydį mažesnį nei 2MB. Puslapio dydžiui patikrinti galite naudoti tools.pingdom.com įrankį.
 2. Puslapyje nenaudokite daugiau nei 50 užklausų. Kiekvienas failas ir paveiksliukas siunčia užklausą į serverį, o tai lėtina svetainės krovimo laiką. Naudokite GTmetrix pamatyti kiek užklausų siunčia analizuojamas Jūsų puslapis.
 3. Optimizuokite paveiksliukus. Atlikus sėkmingą optimizaciją paveiksliukų dydį galima sumažinti 80-90 proc. nepakenkus paveiksliuko kokybei.
 4. Minimizuokite JavaScript, HTML ir CSS failus.
 5. Konfigūruodami savo svetainę įgalinkite Gzip kompresiją.
 6. Išvenkite puslapių peradresavimų.
 7. Javascript failus įtraukite puslapio poraštėje. Antraštėje naudokite tik su dizainu susijusius JavaScript failus, pavyzdžiui – svetainės šriftus.

Tai buvo 50 patarimų, kuriais vadovaudamiesi galite turėti šaunią interneto svetainę. Jeigu vis dar neturite šaunios interneto svetainės jos kūrimą galite užsisakyti iš profesionalų komandos, o prieš tai rekomenduojame perskaityti, ką kiekvienas klientas turi žinoti prieš pirkdamas internetinę svetainę.

Užsisakyti šaunią interneto svetainę

Kitos naujienos