5 interneto svetainės SEO mitai, kuriais tikite

Interneto svetainės SEO (optimizavimas paieškos sistemoms) yra vienas iš pagrindinių skaitmeninio marketingo elementų apie kurio veikimą turi išmanyti visi asmenys susiję su interneto technologijomis: programuotojai, dizaineriai, skaitmeninio marketingo specialistai. Internete gausu šaltinių apie SEO veikimą ir principus, tačiau internete pasirodanti informacija ne visada yra teisinga.

Specialistai, kurie savo klientams ar savo įmonei tikisi sukurti sėkmingą skaitmeninio marketingo strategiją, privalo mokėti atskirti teisingą informaciją nuo melagingos bei remtis tik pačiais naujausiais šaltiniais. Šiandien, Puslapiai Verslui komanda ateina Jums į pagalbą sugriaudama 5 itin plačiai paplitusius SEO mitus.

Dar neturite internetinės svetainės? Parašykite mums!

1. Raktažodžių „prikimšimas“ veikia

Kiekvienoje sėkmingo skaitmeninio marketingo strategijoje yra numatyta, kokie pagrindiniai raktažodžiai bus naudojami atitinkamuose interneto svetainės puslapiuose. Vis dėlto, dažnai pasitaiko, kad pigūs „SEO specialistai“ tuos raktažodžius panaudoja itin daug kartų vietose kuriose jų neturėtų būti ir taip „prikemša“ puslapius bei landing page‘us nesuprantama lankytojui informacija.

Tokia praktika, kai norint padidinti srautą į savo interneto svetainę yra naudojama itin daug pasikartojančių raktažodžių, turi savo pavadinimą – raktažodžių prikimšimas. Deja, bet jau nuo 2012 metų ši taktika yra neveiksminga, o tokios paieškų sistemos kaip Google, užtikusios raktažodžių prikimšimo atvejų, interneto svetainę rikiuoja žemiau arba išvis pašalina iš paieškos rezultatų.

2. Meta žymės neturi reikšmės interneto svetainės seo

Taip taip, mes žinome, kad šia tema buvo labai daug diskusijų, o pačios populiariausios paieškų sistemos jau neatsižvelgia į jas rikiuodamos svetaines paieškų rezultatuose. Meta žymės yra HTML atributai, kurie nurodo apie ką yra interneto svetainė, o dažniausiai naudojamos meta žymės yra title, description ir keywords.

Nors šios žymės jau neturi reikšmės svetainės pozicijai, jos vis dar yra itin vertingos. Meta description žymė yra teksto ištrauka, kuri yra rodoma iškart po svetainės pavadinimu paieškos rezultatuose. Teisingai panaudota žymė gali būti tarsi kabliukas, kuris privilioja lankytoją į svetainę, tad negailėkite laiko ir pastangų paruošdami tikslias ir vartotojus pritraukiančias meta žymes. Patikėkite mumis, jeigu ši žymė tiksliai apibūdins svetainės turinį – lankytojų srauto didėjimas bus garantuotas.

3. Naudojant išorines nuorodas yra prarandami lankytojai

Išorinės nuorodos yra tokios nuorodos, kurios siunčia lankytojus ne į kitus Jūsų svetainės puslapius, o į kitas interneto svetaines. Taip, kartais taip yra prarandami lankytojai, tačiau jeigu nuorodos, kuriomis dalinsitės, bus naudingos Jūsų auditorijai, ji to nepamirš ir apie Jūsų verslą susidarys teigiamą nuomonę. Tai lems ne tik padidėjusią reputaciją, tačiau taip pat skatins lankytojus sugrįžti vėl, ieškant daugiau naudingos informacijos.

Įsidėmėkite, kad SEO sėkmę lemia ne nuorodų, raktažodžių ar kitų elementų kiekis. SEO sėkmę lemia teisingas raktažodžių parinkimas ir interneto svetainės TURINYS. Net jeigu turinys nėra iš Jūsų svetainės.

4. Mokamos socialinių tinklų reklamos neprilygsta organiškam srautui

Mes dar neradome duomenų, kurie tai patvirtintų. O Jūs? Tiesa pasakius, kai kurie tyrimai įrodo, kad iš tiesų yra priešingai. Beveik 60 proc. marketingo specialistų tiki, kad mokamos reklamos yra efektyvesnės nei organinis srautas. 86 proc. B2B ir B2C industrijų naudoja ir mokamas ir nemokamas reklamas socialiniuose tinkluose. Dar vienas itin svarbus faktas: srautas atėjęs per mokamos reklamos šaltinius atlieka net 35 proc. daugiau konversijų palyginus su srautu atėjusiu organiniu būdu.

5. Svarbiausia atsidurti kuo geresnėje pozicijoje

Taip, interneto svetainės SEO yra veiksmai, kurie gerina svetainės poziciją paieškų rezultatuose. Taip, pozicija yra svarbu, tačiau tai neturėtų būti pagrindinis aspektas vertinant skaitmeninio marketingo rezultatus.

Jeigu Jūsų siūlomas turinys neatitinka to, ko ieško lankytojai pozicija paieškų rezultatuose tampa nesvarbi. Norėdami būti geriausi ir išlikti šiandieninėje rinkoje turite mokėti parinkti tokius raktažodžius ir nuorodas, kurios bus nukreiptos į Jūsų tikslines auditorijas bei derinsis prie Jūsų prekės ženklo. Juk nebūsite patenkinti pirma pozicija jeigu lankytojai nebus konvertuojami į klientus, tiesa?

Taigi apibendrinant šiuos 5 mitus, galime daryti išvadą, kad visos paieškų sistemos veikia pagal vieną pagrindinį algoritmą, kuris nori vartotojams suteikti prieigą prie tinkamiausių interneto svetainių su pačiu tinkamiausiu turiniu ir informacija. Ir dar paskutinį kartą pakartojame: SEO sėkmę lemia interneto svetainės TURINYS, kuris turi teikti naudą lankytojui.

Kadangi jau mokėsite atskirti, kas internete apie SEO yra tikra ir kas yra melas, rekomenduojame paskaityti ir straipsnį apie tai, kokios smulkios SEO klaidos kenkia turinio marketingo strategijai.