19th Ave New York, NY 95822, USA

3 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš pirkdami internetinę svetainę

interneto svetainių kūrimasJeigu gyvenate 21-ame amžiuje ir turite savo verslą, be abejonės, Jums prireiks ir internetinės svetainės. Puslapiai Verslui komanda kiekvieną dieną konsultuoja savo klientus dėl internetinių svetainių galimybių, dalina patarimus, kokia internetinė svetainė galėtų sugeneruoti didžiausią grįžtamąjį ryšį kiekvienam. Deja, pas mus apsilanko ir kitų įmonių ar laisvai samdomų darbuotojų nuvilti klientai, kuriems buvo sukurtos lūkesčių nepateisinančios internetinės svetainės.

Gaukite nemokamą konsultaciją

Visi šie klientai sutinka, kad nesusipratimų būtų išvengta, jeigu jie būtų daugiau žinoję apie internetinių svetainių kūrimą dar prieš renkantis internetinių svetainių kūrimo įmonę. Šiuo straipsniu, mes nebandysime išmokinti Jus susikurti internetinę svetainę, tačiau atkreipsime dėmesį į 3 pagrindinius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti prieš pirkdami internetinę svetainę.

1. Žinokite svetainės tikslus, struktūrą ir turinį.

Kaip ir prieš vykdant, bet kokį projektą, prieš kuriant internetinę svetainę reikia turėti aiškų planą. Plano turėjimas Jums padės aiškiau komunikuoti su internetinių svetainių kūrimo įmone ir sutaupys Jums didelį kiekį laiko. Taigi, prieš konsultuojantis su internetinių svetainių kūrimo įmone Jums reikia:

Nustatyti internetinės svetainės tikslą.

Ar Jūsų internetinė svetainė bus kuriama norint informuoti lankytoją? Ar tai bus tik statiška, nekintanti įmonės reprezentacinė svetainė su pagrindinėmis įmonės paslaugomis ir kontaktais? O gal informaciją apie įmonę reikės atnaujinti nuolat?

Ar Jūsų internetinėje svetainėje bus reikalingi tinklaraštis, turinio valdymo sistema?

Ar turite pasiruošę turinį, kurį norėsite matyti savo internetinėje svetainėje? Ar Jums bus reikalinga galerija, kontaktinė forma, nuorodos į socialinius tinklus jų sinchronizavimas su svetaine?

Priklausomai nuo kompanijos, kurią pasirinksite, sulauksite ir daugiau klausimų, tačiau apgalvojus šiuos, konsultacijos laikas sutrumpės akivaizdžiai.

 

Žinokite savo svetainės struktūrą.

Prieš kuriant internetinę svetainę Jums praverstų turėti internetinės svetainės žemėlapį (angl. – sitemap). Neišsigąskite, tai nereikalauja jokių techninių žinių, viskas ko reikia, tiesiog, žinoti kokių puslapių pageidautumėte savo internetinėje svetainėje, pavyzdžiui:

Pagrindinis

Atlikti darbai

Atliktas darbas nr. 1

Atliktas darbas nr. 2

Atliktas darbas nr. 3

Apie mus

Paslaugos

Paslauga nr. 1

Paslauga nr. 2

Kontaktai

Apgalvokite savo turinį.

Jeigu Jūsų samdoma internetinių svetainių kūrimo įmonė bus atsakinga už svetainės turinį, tai neturėtų būti labai sunkus žingsnis, tačiau įmonei turėtume nurodyti bent pagrindus. Pavyzdžiui, parašykite bent po vieną sakinį, ką norėtumėte matyti kiekviename puslapyje iš savo svetainės žemėlapio.

Gaukite nemokamą konsultaciją apie savo internetinės svetainės kūrimą

2. Koks bus svetainės domenas ir kur ją talpinsiu?

Visos svetainės turi savo domeną, o nepatalpintos svetainės – nematys platus interneto pasaulis. Tai yra gyvybiškai svarbios detalės. Žinoma, kiekviena internetinių svetainių kūrimo įmonė turėtų pasirūpinti šiais dalykais, tačiau Jums būtų pravartu bent įsivaizduoti, kas tai yra.

Domenas yra Jūsų svetainės pavadinimas, vardas, adresas, kurį suvedus interneto naršyklėje bus rodomas Jūsų puslapis. Domeno vardas turėtų sietis su Jūsų įmonės pavadinimu, teikiamomis paslaugomis. Domeno vardo kainos gali varijuoti itin dideliame kainų intervale. Pavyzdžiui, domenas su galūne .lt šiuo metu kainuoja 8,99 eu., tačiau ši kaina gali keistis. Domeno vardas taip pat svarbus ir svetainę rikiuojant paieškų sistemose.

Svetainės talpinimas yra serveris, kuriame bus sukelti visi svetainės failai. Jis dažnai priklauso nuo svetainės turinio, numatomo lankytojų srauto, turimo biudžeto. Kaina taip pat gali varijuoti dideliame intervale.
Mes rekuomenduojame talpinti interneto svetaines Getspace serveriuose

3. Statiška internetinė svetainė ar svetainė su TVS?

Statiška svetainė yra programuotojų sukoduota svetainė, kurios turinį gali pakeisti tik programavimo žinių turintis asmuo. Jos privalumas yra tas, kad dažnai ją sukurti kainuoja pigiau. Vis dėlto, ši svetainė gali atsieiti net ir daugiau, kai bus nuspręsta ją atnaujinti. Taip pat, turinys svetainėje visada bus statiškas, Jūs neturėsite galimybės patys redaguoti svetainę. Prieš kuriant internetinę svetainę turite apgalvoti ar ji bus įdomi jūsų potencialiems klientams.

Svetainė su turinio valdymo sistema (TVS) yra tokia svetainė, kurios turinį gali redaguoti ir programavimų žinių neturintis asmuo. Populiariausios TVS yra WordPress, Joomla ir kt.

TVS privalumai:

Dinamiškas turinys, yra galimybė redaguoti vaizdo įrašus, paveikslėlius, įrašus.

Turinys gali būti redaguojamas Jūsų pačių rankomis, nereikia ieškoti internetinių svetainių kūrimo įmonės.

Nors ir kainuoja brangiau sukurti, bėgant laikui atsiperka.

TVS trūkumas:

Dažniausiai, kainuoja brangiau sukurti.

Svetainės su TVS veiks šiek tiek lėčiau.

Sužinoti daugiau apie internetines svetaines su TVS

Taigi, jeigu turėsite visą šią informaciją prieš konsultuodamiesi su internetinių svetainių kūrimo įmone, tai Jums sutaupys nemažai pinigų bei laiko resursų. Jeigu nusprendėte, kad Jums reikalinga profesionalų konsultacija, susisiekite su mumis ir gaukite konsultaciją nemokamai.

Kitos naujienos